- Väga aktiivne ja uudishimulik kass
- Seltsiv ja sõltuv kass
- Väga jutukas kass
- Sale ja elegantne tõug
- Vajab hoolitsemist kord nädalas
- Allergiaohutu tõug
- Tahab mingil määral õues käia
- Võib vajada lastega harjutamist
Iseloom
Bali kassi temperament sarnaneb Siiami kassi omale, kuid mõne omaniku arvates on Bali kass veidi vaiksem. Samas on Bali kass siiski pigem ekstravertne ja nõuab oma inimkaaslaste tähelepanu. Ta on väga häälekas ja teinekord jääb mulje, et ta räägib omanikuga. Bali kass soovib tunda end pereliikmena. Tähelepanuvajaduse tõttu nõuab kass inimeste seltskonda, sobides neile, kes ei ole suuremat osa päevast kodust ära.
Päritolu
Päritoluriik: Ameerika
Bali kass on sama hästi kui pikakarvaline Siiami kass. Esmakordselt märgati sellist muutust 20. sajandi alguses, kuid siis andsid tõuaretajad pikakarvalised kassipojad lihtsalt ära. Pärast Teist maailmasõda asuti tõugu aretama ja see sai esialgu nimeks pikakarvaline Siiami kass. Kuna loom meenutas elegantseid Kaug-Ida templitantsijaid, nimetati ta ümber Bali kassiks. 1961. aastal sai Bali kass Ameerikas ametliku tunnustuse, kuid Euroopasse jõudsid need kassid alles 1970. aastate keskel.
Bali kassil võivad esineda samad pärilikud terviseprobleemid kui Siiami kassil, sest need tõud on lähedalt sugulased.
Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).
Bali kass vajab regulaarset ja sagedast sugemist, et tema ilus kasukas püsiks heas korras ja sinna ei tekiks pusasid ega karvatorte. Nii nagu kõik kassid, saab ka see tõug kasu korrapärasest vaktsineerimisest, parasiiditõrjest ja iga-aastasest tervisekontrollist loomaarsti juures.
Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.