Your Pet, Our Passion.
Lühikarvaline orientaal mobiil

Lühikarvaline orientaal

Orientaalid on küll keskmist kasvu, kuid tunduvalt raskemad kui välimuse järgi võiks arvata. Keha on Siiami kassi tüüpi: pikk, sihvakas, piitsja saba ja nõtkete jalgadega. Pea on kolmnurkne, kiilukujuline, profiil sirge. Kõrvad on suured ja laia vahega. Orientaali karvastik on väga lühike ja liibuv. Karv on peen ja läikiv. Lühikarvalisi orientaale võib näha väga paljudes erinevates värvitoonides ja mustrites.

Vajalik teada
  • Väga aktiivne ja uudishimulik kass
  • Seltsiv ja sõltuv kass
  • Väga jutukas kass
  • Sale ja elegantne tõug
  • Vajab hoolitsemist kord nädalas
  • Allergiaohutu tõug
  • Tahab mingil määral õues käia
  • Võib vajada lastega harjutamist

Iseloom

Nagu Siiami kass, on ka orientaal intelligentne ja uudishimulik loom, kes oskab endale tähelepanu tõmmata. Talle meeldib inimestega „rääkida“ ja ta eeldab, et saab ka vastuse. Nad tahavad tunda end pereliikmena ja naudivad mängimist, nt palliks kägardatud paberi püüdmist. Orientaalidele meeldib meelt lahutada. Neile ei meeldi üksi olla. Kui viibid päev läbi tööl, tasuks mõelda teise orientaali hankimisele.

Päritolu

Päritoluriik: Ameerika/Inglismaa

Orientaal on tegelikult teist värvi karvastiku ja roheliste silmadega Siiami kass (v.a idamaine valge tõug, kel on sinised silmad). Kehakuju ja temperament on täpselt samad mis Siiami kassil. Orientaal loodi Siiami kasside ristamisel teiste tõugudega, et saada teist värvi karvkatteid. Kuigi mustad Siiami kassid olid ammu olemas, asuti alles 1950. aastatel jõulisemalt teisi värvitoone aretama. Musta vormi teatakse musta orientaali nime all. Järgmisena loodi šokolaadpruun Siiam kass ehk havanna (NB! see pole Havanna pruun, mis on eraldi Ameerika kassitõug). Valikulise aretusega on tänaseks saadud palju erinevaid värvitoone ja kasukamustreid.

Orientaalid võivad elada kõrge vanuseni. Kuigi pikakarvalised orientaalid elavad enamasti kaua ja tervena, seostatakse orientaalide perekonnaga mitmeid terviseprobleeme. Kuna tõug on lähedalt sugulane Siiami kassiga, kattuvad ka nende haigused.

Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).

Kassi lühike läikiv karvkate ei vaja palju sugemist, kuigi loomale meeldib tegevusega kaasnev tähelepanu. Nii nagu kõiki kasse, on ka teda soovitatav korrapäraselt vaktsineerida ja teha talle parasiiditõrjet.

Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.