- Mänguline ja uudishimulik kass
- Seltsiv ja sõltuv kass
- Mingil määral jutukas kass
- Suuremat ja turskemat tõugu kass
- Vajab hoolitsemist ülepäeva
- Allergiaohutu tõug
- Tahab mingil määral õues käia
- Võib vajada lastega harjutamist
Iseloom
Siberi metskass on südamlik ja naudib tähelepanu, nii et temast saab suurepärane kaaslane. Tõug on väidetavalt lojaalne, seltsiv ja enesekindel. Siberi metskassid on intelligentsed ja paistavad oskavat probleeme lahendada, et oma tahtmist saada. Neile meeldib mängida veega nii veekausis kui ka tilkuva köögikraani all. Nad on meisterlikud ronijad ja suurepärased kütid. Peale nurrumise üllatavad nad inimesi ka piiksumise ja säutsumisega. Enamik Siberi metskasse tõstavad saba püsti, kui nad on õnnelikud.
Päritolu
Päritoluriik: Venemaa
Muud nimed: Siberi kass
Siberi metskass on Venemaa rahvuskass. See looduslik kassitõug on elanud Venemaal juba mitusada aastat. Esimesed märkmed Siberi kassi kohta ulatuvad 1000. aastasse. Mõned arvavad, et see kass on kõigi tänapäeva pikakarvaliste tõugude eellane. Põlvkondade viisi külmas Vene kliimas elamist on muutnud tõu väga vastupidavaks ja varustanud looma kolmekihilise vett tõrjuva karvkattega. Juba 19. sajandi lõpul toodi mõned Siberi kassid Inglismaale, kuid nad ei saanud kunagi nii populaarseks kui pikema karvaga Pärsia kassid. Praegu on huvi selle tõu vastu jälle suurenemas.
Mõnel aretusliinil võib esineda südamehaigust hüpertroofiline kardiomüopaatia.
Iga kass on ainulaadne, igaühel on seoses toiduga oma eelistused ja vajadused. Samal ajal on kass lihasööja, kelle toit peab sisaldama 41 kindlat toitainet. Nende toitainete vahekord erineb olenevalt vanusest, eluviisist ja üldtervisest. Arusaadav, et kasvueas energiline kassipoeg vajab teistsuguses vahekorras toitaineid kui passiivsema eluviisiga eakas loom. Lisaks tuleb looma ideaalse kehavormi säilitamiseks jälgida söötmisjuhendi järgi toidu kogust ja arvestada kassi maitse-eelistusi (märg- või kuivtoit).
Kuigi Siberi metskassi pikad karvad ei vildistu just kergesti, tuleks kassi korrapäraselt sugeda, et karvkatet parimas vormis hoida. Pikk kasukas on kõige paksem talvekuudel.
Kuigi see kassitõug ei sobi lastega kõige paremini, on iga kass erinev ja õige harjutamise abil võib ta suuta lastega peres elada.