Your Pet, Our Passion.
Basset Hound

Basset Hound

Basset hound on lühikeste jalgadega kogukas koer (sõna „basset“ tuleneb prantsuskeelsest sõnast bas, mis tähendab „madal“). Lühike ja sile karvkate võib esineda kõigis hagijatele omastes värvustes, kuid on enamasti kolmevärviline (must, pruun ja valge) või kahevärviline (sidrunkollane ja valge). Täiskasvanud basseti turjakõrgus on 33–38 cm ja kaal 18–27 kg.

Vajalik teada
  • Vähese kogemusega omanikule sobiv koer
  • Nõutav mõningane treening nõutav
  • Naudib aktiivseid jalutuskäike
  • Naudib jalutamist tund aega päevas
  • Keskmine koer
  • Minimaalne ilastamine
  • Vajab hoolitsemist ülepäeva
  • Allergiaohutu tõug
  • Väga häälekas koer
  • Mitte-valvekoer
  • Võib vajada teiste loomadega harjutamist
  • Hea perekoer

Iseloom

Hoolimata mornist ja tõsisest välimusest on basset hound väga suhtlusaldis, rahulik ja mänguhimuline tõug. Nad kiinduvad inimestesse, neile meeldivad lapsed ja nad saavad hästi läbi teiste koerte ja koduloomadega. Nad on võõraste vastu sõbralikud, kuid ohtu tajudes hauguvad valjusti. Neil peab olema seltsilisi. Kui nad üksi jäetakse, oleks parem, kui neil oleks kaaslaseks mõni teine koer.

Päritolu

Basset hound pärineb Prantsusmaalt 16. sajandist ja selle tõu aretasid välja keskaegsed mungad, et saada koer, kes oleks võimeline jahti pidama tihedas alustaimestikus. Tõug lõi täielikult õitsele hoopis Briti saartel 19. sajandi teisel poolel. 1866. aastal toodi markii de Tournoni paar bassetit lord Galwayle Inglismaale. Nendest aretatud pesakond saadeti omakord lord Onslowle, kes jätkas nendest erakordse karja aretamist, ristates neid järgmiste Coultreux'st ja Normandiast sisse toodud koertega. Varsti peatati koerte importimine ja loodi eraldiseisev Briti versioon bassetist.

Basset hound'ide levinuimad terviseprobleemid on seotud nende kehakujuga. Neil on eelsoodumus selgroohaiguste tekkeks ja liigeste, eriti küünarliigese ebanormaalseks arenguks. Ülekaalulisus võib neid haigusi süvendada. Samuti on neil eelsoodumus naha- ja silmapõletike ja eri silmahaiguste tekkeks, nii et neid peaks regulaarselt kontrollima.

Tegevust vajavad nad umbes ühe tunni päevas. Basset hound'id kipuvad olema laisad, kui neile selleks kas või väike võimalus antakse. Nad vajavad aga kindlasti liikumist, et ära hoida kaalutõusu, mis hiljem seljaprobleeme võib tekitada. Kiire kasvu perioodil peab liikumist piirama, sest liigeste arengus võivad tekkida tüsistused. Oma keha pikkuse tõttu ei tohiks basseteil lubada treppidest ei üles ega alla kõndida enne, kui nad on 18 kuud vanad.

Koera toidus peab olema õiges vahekorras kõiki peamisi toitaineid, samuti peab alati saadaval olema värske vesi. Oluline on ka regulaarselt koera kehaseisundit hinnata, et hoiaksid koera ideaalses vormis. Samuti on vaja meeles pidada, et koera tuleb toita vähemalt kaks korda päevas ja järgida tema konkreetse toidu manustamise juhiseid. Sügava rinnakorviga bassetil on eelsoodumus puhituste ja maoprobleemide tekkeks. Tihedamad toidukorrad ja väiksemad portsjonid aitavad seda riski vähendada.

Nende lühike ja sile karv vajab vähe hooldust, kiirest harjamisest korra nädalas piisab. Vajadusel puhastage koera nahavolte ja kontrollige regulaarselt tema pikki kõrvu, et avastaksite võimalikud terviseprobleemid varakult.

Kuigi paljude koerte kohta on arvatud, et nad saavad lastega loomuldasa hästi läbi, tuleb kõiki koeri ja lapsi õpetada omavahel suhtlema, üksteist austama ning turvaliselt koos elama. Ja ka sel juhul ei tohiks koeri väikelastega kunagi üksi jätta, vaid täiskasvanud peaksid neil kogu aeg silma peal hoidma.