Your Pet, Our Passion.
Kassiga kolimine
Kassipoeg istub kassikastis

Kas võin oma kassi puhkusele kaasa võtta?

Lugemisaeg: 6 min

Puhkus ei ole alati täiuslik kui kogu pere kaasas pole, osade inimeste jaoks kuuluvad siia alla ka lemmikloomad. Puhkus koos kassiga võib olla väga hea viis omavahelise sideme tugevdamiseks, kuid siinkohal on oluline olla kindel, et oled selleks korralikult valmistunud!

Üldjuhul saad oma kassi puhkusele kaasa võtta nii kodumaal kui ka välismaal reisides. Pealegi perekonnapuhkus ei oleks sama ilma oma lemmikuta! Kuid on mõned asjad, mis peaksid enne minekut organiseerima, eriti juhul kui lähed välismaale. Tõsi on see, et kassidele meeldib oma territooriumil olla, see on ka põhjuseks, miks paljud omanikud otsustavad jätta kassi koju koos usaldusväärse inimesega - sina ise tead kõige paremini, mis on sinu kassile parim. Teisest küljest on reisimise palju lihtsamaks teinud moodsad kassipuurid, passid ja vaktsiinid.

Kui plaanid oma kassiga koos reisile minna, siis vaata üle meie poolt pakutud nõuanded ettevalmistuseks ja alusta pakkimisega!

Kuidas võtta kass puhkusele kaasa?

Juhul kui valitud majutus on lemmikloomasõbralik, sinu kass on kiibistatud ja oled kindel, et lemmik kohaneb uue ajutise keskkonnaga, siis olete minekuks valmis. Euroopas reisides võib kassi kaasa võtta, kui ta on vaktsineeritud marutaudi vastu, kiibistatud ja omab kehtivat lemmiklooma passi. Enamik loomaarste võivad lemmiklooma passe välja anda, sinna lisatakse info sinu kassi ravi kohta, mille abil saad tõestada, et ta on terve. Kui sinu loomaarst passe välja ei anna, peaks ta oskama soovitada kedagi teist. Võimalik, et oled huvitatud ka Lemmiklooma reisiskeemist, mis teeks puhkuse koos kassiga palju lihtsamaks. Loe selle skeemi kohta allpoolt.

Pead eelnevalt oma valitud lennufirmat pikalt ette teavitama, et soovid kassi lennureisile kaasa võtta - nad saavad sulle öelda, mida pead veel tegema, et saaksid kassi lennujaamast läbi viia. Olenemata sellest, kas reisid kodu- või välismaal, peaksid ennast eelnevalt kurssi viima, kuidas koos oma kassiga lennukis või autos reisida.

Loomaarsti külastus enne reisile minekut

Enamikul juhtudel ei vaja kass enne reisile minekut mingeid ravimeid, kuid kui sa pole päris kindel, siis küsi seda oma loomaarsti käest. Igal juhul on hea mõte oma loomaarstiga konsulteerida, kas sinu kassile sobiks pikk reis ette võtta või mitte. Iga loom on erinev ning ta võib tähelepanu juhtida asjadele, millele sa pole veel mõelnud.

Kui viid oma kassi loomaarsti juurde, konsulteeri loomaarstiga oma kassi üldise tervise ja ruumikitsikuse tõttu tekkiva ärevuse üle. Kui sinu kassile pole reisimine eelnevalt meelt mööda olnud, siis mõtle uuesti, kas temaga reisile minek on ikka parim variant. Pealegi, sinu kass ei saa samamoodi enda tundeid väljendada nagu inimesed, seega pead palju vaeva nägema, et aru saada, mida ta tunneb!

Samuti peaksid mõtlema mõne praktilise aspekti peale kui tahad kassi endaga puhkusele minnes kaasa võtta. Kui sinu kass võtab ravimeid, siis pead olema kindel, et neid jätkuks kuni reisi lõpuni. Kui sinu loomaarst soovitab anda kassile reisi ajaks rahustit, et ta oleks meeldiv ja rahulik, siis arvesta sellega, et rahusti mõju võib olla pikem kui reis ise. Juhul kui see nii on, siis vajab sinu kass sooja ja turvalist kohta, kus puhata, kuni ta on taastunud! Kui sinu loomaarst kirjutab kassile reisi ajaks ravimeid, siis võib kasulik olla seda enne proovida, eriti juhul kui tegemist on pikamaareisiga. Sel juhul tead juba eelnevalt, kuidas ravimid sinu kassile mõjuvad ning ära jäävad viimase minuti äpardused, mida ükski reisisell ei oota!

Puhkusele koos kassidega – reisi planeerimine

Kui plaanid puhkusele sõita koos oma kaslasest sõbraga, peaksid läbi mõtlema järgnevad asjad. Sinu puhkus läheb sujuvamalt, on vähem stressi ja palju lõbusam nii sinu kassil kui ka sinul, kui suudad juba eelnevalt kõik korda ajada.

    • Enne ära minekut, tee kindlaks, et valitud majutus on lemmikloomasõbralik. Anna neile teada, et tuled koos kassiga, et nad saaksid selleks vajadusel valmistuda. Välja arvatud juhul kui sinu kass on selle ümbruskonnaga, kuhu te lähete juba tuttav, peaksid teda sealoleku aja toas hoidma. Tee kindlaks, et majutuskoht on kena ja turvaline. Lisaks tee kindlaks, et kohapeal oleks kassi jaoks olemas liivakast ning ohutu väliala, kus ta saaks viibida. Oluline on, et ta saaks end tunda nii turvaliselt kui võimalik.
    • Kui peatud kellegi juures kodus või väikeses hostelis, siis küsi üle, kas seal on ka teisi loomi. Kas sinu kassile sobib teiste loomade seltsis olla? Kindlusta, et sinu kassil on olemas kõik, mida ta vajab reisi esimeseks paariks päevaks, kuni sa leiad vajalikud asjad kohalikult, nagu vesi, toit, maiused, liivakasti ja kassiliiva varud.
    • Kui võimalik, siis võta kodust kaasa talle tuttavaid esemeid, mis aitaks tal kohaneda, nagu nt kraapimispost, mänguasjad ja mugav magamisase. Nagu enamikule inimestele meeldivad ka kassidele oma kodu mugavused!
    • Teekonna jaoks võta kaasa joogikauss ning pudeliga värsket vett. Kui kass saab vett juua, siis on ta õnnelik, lisaks võib olla vajalik teda reisi jooksul jahutada. Aseta sobiliku suurusega kassiliivakast oma kassi transpordipuuri, mis võimaldaks tal eraldi sissepääsu oma magamisalale – see muudab nende keskkonna palju puhtamaks ja mugavamaks. Alternatiivse valikuna on võimalik planeerida, et iga paari tunni tagant liigutad kassi tualetiskäimiseks eraldi transpordipuuri, see kindlustab, et ta püsib puhta ja kuivana. Olenemata sellest, kuidas planeerid tema tualetiskäimisi, varusta ennast piisava hulga kilekottide ja puhastusvahenditega, et igaks olukorraks valmis olla!

    Kassiga koos puhkusele saabumine

    Töö ei lõpe veel sellega kui sihtkohta jõuate, kuigi selleks hetkeks vajate tõenäoliselt mõlemad juba natukene puhkust! On veel mõned asjad, millele peaksid mõtlema, et sinu puhkus koos kassiga võiks alata. Olenevalt sellest, millisesse riiki te lähete, võib olla välisriiki reisides vajalik lühikene karantiiniperiood. Isegi kui sa tead, et sinu kass on terve, on see paljudes kohtades seaduslik nõue, seega võta seda tegurit reisile minnes arvesse! Majutusasutusse saabudes vajab sinu kass piisavalt aega, et ennast sisse seada. Lihtsalt jäta ta oma transpordipuuriga vaiksesse kohta, samal ajal kui sa asju lahti pakid, seejärel tee tuba kassikindlaks ja luba tal puurist välja tulla ümbrust uudistama. Kui võimalik, siis liigu oma kassiga koos erinevate tubade vahel kuni ta on kõik läbi uudistanud ja tunneb ennast mugavalt. Tee kindlaks, et kõik perekonnaliikmed on teadlikud, millistele aladele on kassil lubatud minna ning et uksed ja aknad keelatud aladele oleks suletud. Temperatuur peaks olema reguleeritud vastavalt kassi vajadustele – pea meeles, et olenevalt sinust ei saa ta oma karvakasukat seljast võtta või sooja kampsunit selga tõmmata!

    Kiibistamine

    Kassi kiibistamine on hea idee isegi siis kui ta ei reisi koos sinuga, aga veelgi olulisem kui ta seda teeb. Reisil olles on kassi kaduma minemise võimalus palju suurem kui sinu tagaaias – ometigi tahab iga uudishimulik kass järgneda põnevale lõhnale või ronida sisse huvitavast paokil aknast!

    Kui jätad oma kassi koju

    Enne kui otsustad võtta oma kassi puhkusereisile kaasa, kaalu ka tema koju jätmist. Vastupidiselt koerale on sinu kass tõenäoliselt koju jäämise osas üsna rahulolev, kuna seal on temale tuttav liivakast, toidukauss ja mugav magamisase. Sel põhjusel, kuigi sa hakkad oma kassi igatsema, võiksid kaaluda tema koju jätmist koos mõne usaldusväärse isikuga. Eriti juhul kui tunned, et reisimine koos kassiga on sinu või kassi jaoks liiga stressirikas. Kui sinu kassil on erilised meditsiinilised vajadused, võiksid paluda usaldusväärsel kassisõbralikul naabril, sõbral või perekonnaliikmel teda toita, värsket vett anda, liivakasti puhastada ja tema eest natukene hoolitseda ning mängida. Alternatiivse variandina võib sinu äraoleku ajal kassi eest hoolitseda professionaalne lemmikloomahoidja. Kui soovid nõuandeid, mis aitavad sul valida, milline variant on sinu ja sinu kassi jaoks parim, siis palun loe artiklit kasside hoidmise kohta. Olenemata, kas sinu kass tuleb koos sinuga seiklusele või jääb turvaliselt koju, pea meeles, et teeksid seda, mis on sinu lemmikloomale parim. Isegi kui sa jätad ta koju, siis kujutle kui imeline on põnevalt puhkuselt koju tagasi tulla, kui sind tervitab tema vali nurrumine ja ainitine tähelepanu!

    Seotud artiklid